22 Eylül 2018
  • İstanbul28°C
  • Adıyaman33°C
  • Ankara29°C

SİYASİ İRADEMİZE SAHİP ÇIKMA

Ziya TEPE

26 Temmuz 2017 Çarşamba 09:56

15 Temmuz, zorba tarihinde emperyalist güçlerin, adetleri olduğu üzere yerli işbirlikçisi FETÖ eliyle ülkemizde halkın siyasi iradesine darbe yapmaya kalkıştığı, halkımızın canı ve malı pahasına da olsa siyasi iradesine sahip çıktığı ve muzaffer olduğu destansı bir tarihtir.

Kendilerini medeni ve insanların efendisi olarak lanse eden; ağızlarından düşürmedikleri “insan hakları “ ve “demokrasi”  gibi kavramları yem olarak kullanan batılı ve doğulu vahşi güçler; hiçbir Müslüman ülkesinde halkın kendi iradeleri ile kendilerini idare etmesine asla müsaade etmediler. Seçim yoluyla kendilerini yönetmek isteyen Cezayir, Filistin, Mısır gibi Müslüman ülkelerin halklarına iç çatışma ve darbeler vasıtasıyla büyük bedeller ödettiler.

Bir-İki asırdan bu yana dünya tarihini iyice tedkik ettiğimizde görürüz ki dünyadaki tüm iç çatışmaların, darbelerin ve katliamların doğrudan ya da dolaylı olarak arkasındaki güçler bu Batılı ve Doğulu sömürücü güçlerdir.

15 Temmuz 2016 tarihinde ülkemizde darbe girişiminde bulunan FETÖ piyonlarının arkasında ABD ve NATO ülkelerinin olduğu apaçıktır.

Bu Nato ve yanlısı ülkeler; ülkemizin meclisini bombalayan, halkın üzerine kurşun sıkan FETÖ’nün elebaşısını ve elemanlarını hiç çekinmeden barındırıyor ve koruyorlar.

Müslüman ülkelerin en büyük sorunu, dünya emperyalist güçlerinin yerli işbirlikçileri vasıtasıyla ülkede halkın iradesine kurulan tahakkümün üstesinden gelememeleridir.

İşte ülkemizde millet 15 Temmuz 2016 tarihinde bu sorunun üstesinden gelerek destansı bir tarih yazmıştır.

Darısı diğer Müslüman ve mazlum ülkelerin başına.

Halkımızın 15 Temmuz kendi siyasi iradesine sahip çıkma zaferini canı gönülden tebrik ediyorum.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.