21 Haziran 2019
  • İstanbul22°C
  • Adıyaman19°C
  • Ankara17°C

ÜCRETSİZ KURS BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen ücretsiz üniversite hazırlık kurslarına katılan yaklaşık 200 öğrencinin 74’ü çeşitli üniversitelere yerleşmeye hak kazandı.

ÜCRETSİZ KURS BÜYÜK BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

10 Eylül 2018 Pazartesi 10:37

Orta öğretim mezunu öğrenciler, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) destekleme kurslarında yıl boyunca ücretsiz eğitim gördü. Burada, soruyu anlama, soruyu çözme ve ders noktasındaki noksanlarını ücretsiz bir şekilde tamamlayan öğrenciler, diledikleri üniversiteyi kazanmanın heyecanını yaşadı. Kahta Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan üniversiteye hazırlık YKS destek kurslarında eğitim gören orta öğretim mezunu yaklaşık 200 öğrencinin 38’ lisans düzeyinde 36’sı ise ön lisans düzeyinde çeşitli üniversitelere yerleşti.

Kahta Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Güllü, dershanelerin özel okullara dönüştürülmesinin ardından YKS Destek Kurslarına katılan öğrencilerin büyük bir başarı ivmesi yakaladığını belirtti.

Güllü, “Öğrencilerimizin başarısı yüreğimizi kabartmıştır. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzde açılan ücretsiz kurslarımıza katılan 74 öğrencimiz diledikleri bölümleri kazandı. Öğrencilerimiz, uzun ve yorucu bir sınav maratonunu ardından doğru ve isabetli bir tercihle üniversiteliler ailesine katıldı. Kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz” diye konuştu.

kurs-kahta.jpg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.